ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8409 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Angry Birds Star Wars na konzole: Rodinná kratochvíle

0 Honza Švelch 5.12.2013

Minulý rok se spojily dvě populární franšízy, aby vytvořily jednoduchou, ale nebezpečně zábavnou hru. Angry Birds Star Wars nyní před Vánocemi konečně přilétají i na konzole. Má ale cenu utrácet za konverzi laciné mobilní hry?

Finští vývojáři Rovio objevili v roce 2009 zlatý důl. Kdo by čekal, že se ze simulace balistické křivky stane jedna z nejpopulárnějších herních sérií? Angry Birds jednoduchý herní princip okořenili roztomilými postavičkami. Z pomyslného praku proto nestřílíte fádní kameny, ale rozezlené opeřence, kteří páchají prasečí genocidu. V praxi se hráči snaží zasáhnout slabiny v architektuře prasečích bunkrů a zavalit všechny nepřátele nebo je přímo zasáhnout. Základní koncept vývojáři postupně obohacovali o nové speciální schopnosti ptačích hrdinů a stavební prvky. Ve verzi Angry Birds Space přibyl třeba stav beztíže anebo mnohonásobná gravitační pole.

Angry Birds Star Wars využívají prvky z předchozích dílů, především ale přinášejí populární svět Hvězdných válek George Lucase. Mezi vašimi svěřenci tak najdete ptačího Luka Skywalkera se světelným mečem, Obi-Wan Kenobiho s telekinetickou vlnou, Hana Sola s laserovou pistolkou nebo princeznu Leiu. Na temné straně síly stojí prasečí stormtroopeři a Darth „rypák“ Vader. Hra vtipně, zároveň i celkem vkusně, rekapituluje děj původní filmové trilogie z přelomu 70. a 80. let a zavede vás na ikonické planety – pouštní Tatooine, zamrzlý Hoth nebo bažinatý Dagobah.

Konzolová verze obsahuje všechny původní levely a ještě pár nových exkluzivních navíc. Hlavním přídavkem je ale mód pro více hráčů – můžete tak s přáteli kooperativně zdolávat nástrahy prasečího impéria, nebo naopak soutěžit, kdo lépe vyčistí level od záporňáků a dostane víc bodů. Multiplayer dělá z Angry Birds kolektivní zábavu, díky jednoduchým pravidlům se do hry může bez rozpaků zapojit i návštěva. Na velké obrazovce vypadají levely čistě a elegantně, zasloužily by si ale více detailů. Menší potíže působí konzolový ovladač. Běžné hraní sice nekazí, ale sbírání bonusových zlatých vajec, které vyžaduje opravdu přesnou mušku, vám zkomplikuje.

Angry Birds svůj přenos na konzole zvládli. Roční zpoždění oproti mobilní a PC verzi a cena okolo 700 Kč ale odradí mnoho potenciálních zájemců. Angry Birds Star Wars je skvěla odpočinková hra a mód pro více hráčů jí jen prospěl. Konzolové balení je ale určeno nováčkům, kteří se díky němu mohou ve velkém rozlišení a v mnoha levelech seznámit s jednou nejpopulárnějších herních sérií.

ANGRY BIRDS STAR WARS
Výrobce: Rovio, Exient
Vydavatel: Activision/ABC Data
Platforma: PS3 (testovaná), PC, Xbox 360, PS4, Xbox One, Wii, Wii U, Nintendo 3DS, PS Vita, iOS, Android, Windows Phone, Blackberry
Jazyk: anglicky
6,8/10
Honza Švelch
Tagy: