ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26926 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Prague City Festival bude hostit New Order

0 Redakce 31.1.2012

Po loňském úvodním ročníku Prague City Festivalu, na který dorazilo na deset tisíc diváků a jehož hlavními hvězdami byli 30 Seconds To Mars, se akce letos stane dvoudenní. 29. a 30. června dorazí na pražské Výstaviště navíc zajímavá sestava. Pořadatelé k tomu slibují, že se jejich počet ještě rozroste.

Vedle již dříve oznámených Američanů Blink-182, kteří loni nepřijeli a svou účast slíbili letos, bude druhým headlinerem britská novovlnná legenda New Order. Program posílí i velšská rocková skupina Lostprophets, postgrungeoví Black Stone Cherry nebo punkrockeři z Los Angeles Street Drum Corpse. Dále se návštěvníci mohou těšit na Senora Coconuta nebo balkánské Shantel & Bucovina Club a Dubioza Kolektiv. Pro velký úspěch si zopakují vystoupení britští Hadouken, kteří tentokrát zahrají na hlavní scéně.

Potěšilo nás, kolik příznivců si loni festival získal, a proto jsme se v rámci možností při výběru kapel pro letošní ročník inspirovali jejich tipy. Původně jsme plánovali ohlásit již kompletní line-up, nicméně se vyskytla šance pozvat ještě pár dalších jmen, a tak zůstáváme v očekávání,“ prozradil pořadatel festivalu Borek Jiřík. „Bude-li konstelace hvězd příznivá, není vyloučeno, že se festival rozroste o třetí den již letos.

Z české scény se návštěvníci mohou těšit na Cartonnage, Clou nebo The Pooh. Hlavními hvězdami prvního dne budou Blink-182, druhého pak New Order.

JŠp