ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27934 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Goodgame Empire: Vybuduj říši přímo na PLAY.CZ!

0 Peter Sládeček 19.6.2013

Goodgame Empire je bezplatná online strategické hra, v níž budujete efektivní ekonomický systém a mocnou armádu na obranu svého království nebo expanzi hranic svého území. Navazujte spojenectví s přáteli a jinými hráči po celém světě, rozdrďte nepřátele a staňte se vládcem nad celou mocnou říší!

empire2Na začátku hry budete pomáhat pánovi mocného hradu porazit jednoho z nepřátel. Za odměnu vám věnuje vlastní malou pevnost. Abyste mohli proměnit tuto malou pevnost na veliký hrad, potřebujete dvě věci: fungující ekonomiku a silnou armádu.

Pro fungující ekonomiku je třeba sbírat dřevo, kámen a jídlo za pomocí staveb jako jsou dřevorubecké chýše nebo farmy. S pomocí získaných surovin lze vylepšiovat nebo stavět nové budovy. Ekonomický model hry obsahuje i výběr daní od poddaných, z nichž následně financujete armádu.

empire3Správa a nábor vojáků probíhá prostřednictvím armádních budov, které odemknou přístup k pestré škále jednotek a zbraní. Armáda ve hře plní úlohu obrannou, lze s ní však i aktivně útočit, a to buď na sídla loupeživých baronů nebo atakovat jiné hráče. Klíčem k vítězství je správná útočná strategie. Na výběr je mezi útokem na střed, na pravou nebo levou stranu hradu podleho toho, jak je obranně vybavený. Útočící vojáky lze vybavit nástroji jako jsou žebříky, obléhací věže a beranidla.

V říši Goodgame Empire je toho spousta k objevování. Ve hře je nespočet úkolů, jako zachraňování princezny nebo zapojení se do konfliktu mezi dvěma mocnými králi. Odměnou za dokončení těchto misí je zvýšení úrovně nebo zásoby tolik potřebných surovin.

empire4

Váš hrad samozřejmě není jediný hrad v impériu. Kliknutím na mapu světa můžete vidět, co zrovna dělají vaši přátelé nebo jiní hráči. V tomto pohledu se ovládá i dobyvačné vojsko, které se blíží k nepříteli.

Grafické zpracování této hry, která stojí na technologii FLASH je velmi povedené a v detailech překonává obdobné typy her, které známe zejména z Facebooku.  Komplexnější je i strategický model a soutěžení s reálnými hráči formou přímé vojenské konfrontace. Hry se díky jejímu uživatelsky přívětivému vzhledu nemusejí bát ani začátečníci.

Hru si můžete zahrát přímo na PLAY.CZ zcela zdarma.