ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4757 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Strhující koncert Pearl Jam

0 jsk 2.7.2018

Po šesti letech, téměř na den přesně, se američtí grungeoví průkopníci Pearl Jam vrátili do vyprodané pražské O2 areny. V neděli 1. července se v představili v rámci probíhajícího World Jam Tour a přivezli skladby, které chtějí jejich fanoušci slyšet všude na světě. Tedy i u nás.

Sáhli do obsahu většiny svých řadových desek a během večera představili šestadvacet písniček. Od první chvíle je přitom podávali nadšeně, dravě a syrově, a tak atmosféra pražského koncertu připomněla atmosféru klubových koncertů v devadesátých letech, přesněji tehdejších vystoupení grungeových formací.

Bylo to doslova strhující, což bylo jasné hned od úvodní písně Pendulum, kdy si sedící diváci v hale stoupli a přidali se vlněním, zpěvem a potleskem k těm stojícím. Takhle to vydrželo až do konce, to i přes začátek prvního přídavku, kdy Eddie Veder zazpíval komorní skladby Man Of The Hour a The End za doprovodu kytary a do až posvátného ticha v hale.

Jinak to ovšem byl energický rockový koncert, jehož ideou bylo vrátit fanoušky do minulých let a připomenout písničky, které vstoupily do historie rockové hudby. Členové Pearl Jam jsou navíc v dobré fyzické kondici, a tak celý koncert hráli a pobíhali po pódiu zcela naplno. Vytvořili tak velice hutný a syrový zvuk, který ke strhující atmosféře vystoupení velmi zásadně přispěl.

Byl to přesně takový koncert, z něhož se na konci chce málokomu domů.

Tagy: