ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5245 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Slipknot rozproudili krev v žilách

0 jsk 28.1.2016

Americká metalové formace Slipknot dorazila ve středu večer do pražské O2 areny a to, co během hodinu a půl trvajícího koncertu předvedla, by se dalo nazvat agresivním rockovým rituálem. Na svém evropském koncertním turné prezentuje loňské album 5: The Gray Chapter a doplňuje je skladbami, které už prověřila nejenom její, nýbrž celá rocková historie.

Devět hudebníků na scéně vytvořilo show, která byla nejenom pastvou pro uši, ale i oči. Jejich skladby jsou v první řadě rytmické, avšak aby to nebylo stereotypní, prokládají je i melodickými pasážemi. To vše je podané s ohromnou agresivitou, takovou, jakou má správný heavy metal v současné době mít. Ano, Slipknot vycházejí z klasického metalu, který svou dravostí a také lehkým zvukovým hledačstvím posunují k alternativnějším rozměrům.

Při jejich vystoupení se zrychloval tep a krev v žilách proudila tak, jak to není obvyklé. Patnáct tisíc diváků bylo nadšených. Zvláště když je na řež Slipknot velmi dobře připravila crossoverová legenda Suicidal Tendencies.

Přestože tahle americká formace je na scéně s roční pauzou od roku 1981, jako symbol mixu hard coru, punku a thrash metalu nepůsobí staře ani unaveně. Její set byl průřezem historií a její výkon byl přesně takový, aby společně s výkonem Slipknot ukul nezapomenutelný večer.

Tagy: ,