ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Rozpačité loučení Kiss

0 jsk 20.6.2019

Jistě není pochyb o tom, že americká skupina Kiss nabídla při svých zastávkách v České republice už mnohem lepší a lépe zvládnuté koncerty, než byl ten poslední. Konal se ve středu 19. června na fotbalovém stadionu Slavie v Praze a kapela Kiss se na něm loučila. Je totiž na posledním koncertním turné a prý už se v následujících letech nehodlá na pódia vrátit.

Na scéně pak nabídla všechna klišé, která mají její příznivci rádi a která ji koneckonců proslavila. Nabídla současně skladby, které zaznít na takovém koncertu musely. Bylo jich dost, ale nebýt neustálého povídání v pauzách mezi nimi, mohlo jich zaznít mnohem víc. Mezi nimi však zpěvák a kytarista Paul Stanley neustále ponoukal diváky, aby zakřičeli tu toto a tu zase něco jiného. Koncertu to vzalo spád, dokonce se místy stával poněkud nudným a stereotypním.

Kapela se totiž během svých skladeb často obracela k instrumentálnímu laškování, jehož hodnota byla diskutabilní, protože její členové jako hudebníci zase takoví mistři nejsou. Nebylo to tedy obdivuhodné, spíše to bralo dobrou náladu. Vizuálně ovšem Kiss nezklamali. Bouchala pyrotechnika, skvělá byla světla, velká projekce za zády muzikantů byla živá a nechyběly ani projekce po stranách pódia. A Paul Stanley letěl nad diváky na pódium uprostřed stadionu.

Předskakující ZZ Top moc zábavy neudělali. Jejich hudba je základem takzvaného jižanského rocku a trojice z Texasu ji dodává po velkých porcích. Místy se nálada jejich koncertu trochu rozhýbala, jindy plula líně kolem vpřed i vzad. Ve srovnání z Kiss to ale bylo upřímné.

Jako první vystoupila česká formace BSP, která měla tu čest světovým hudebním legendám pódium náležitě zahřát.

Tagy: