ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5780 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Red Hot Chili Peppers oprašovali i leštili

0 jsk 5.9.2016

Americká formace Red Hot Chili Peppers dorazila v neděli 4. září do Prahy. Přivezla několik písniček ze svého letošního alba The Getaway, doplnila je staršími a také porcí improvizací. S trochou nadsázky by se dalo konstatovat, že starší skladby oprašovala a ty nové leštila tak, aby byly co nejparádnější.

Zmíněné improvizace plnily funkci jakéhosi spojovníku mezi jednotlivými písničkami, které kapela do svého koncertního setu vybrala. Byly to improvizace poměrně krátké, jejich účel byl i ten, že po jejich skončení se v celé své kráse vynořil úvodní riff skladby, již pak kapela přehrála podle pravidel, tedy celou.

Z albové novinky zaznělo poměrně dost skladeb, ale jaký by to byl set téhle legendární čtveřice, kdyby nedošlo na Californication, Suck My Kiss, Can’t Stop, Under The Bridge nebo finální Give It Away. Během večera se dostalo i na coververzi. Zatímco však na jiných místech hrála kapela nějakou skladbu od Beatles, v Praze poprvé na probíhajícím turné představila svozu verzi písně od Funkadelic nazvané What Is Soul?

Zajímavá byla scéna. Zprvu vyhlížela velmi nenápadně, ale po intru se s úvodní skladbou Can’t Stop rozjela zadní projekce, na které byly k vidění animace a také záběry přímo z pódia. Podstatnou roli hrálo několik stovek lampiček, které byly zavěšeny nad pódiem a zčásti i nad hlavami diváků a v některých písničkách vytvářely pohybem a barevnou světelností zajímavé obrazce.

Pražský koncert Red Hot Chili Peppers byl vyprodaný. Diváci v hale se dobře bavili, nicméně během koncertu, kterému přece jenom trochu scházela energie, zůstala většina fanoušků na místech k sezení v poloze k obsazení těchto míst určené.