ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12655 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Rammstein předvedli opět skvělou podívanou

0 jsk 29.5.2017

Německá skupina Rammstein už u nás vystupovala několikrát. Vyjma prvního koncertu v polovině devadesátých let minulého století, kdy přijela jako předskokanka švédských Clawfinger do pražského Edenu, nabídla vždy náramnou podívanou. Nejinak tomu bylo i v neděli večer v pražské Eden Areně. Bylo vyprodáno a diváci, kterých bylo asi třicet tisíc, dostali přesně to, pro co si přišli.

Koncert trval i s přídavkem hodinu a půl, zaznělo na něm sedmnáct skladeb a byl plný pyrotechnických, ohňových a také rafinovaných světelných efektů. Došlo na písně Reise, Reise, Hallelujah, Feuer frei!, Ich will, Du hast, Sonne, Amerika i Engel, většina z nich navíc byla doprovázena nějakou dobře vymyšlenou podívanou.

Na těle zpěváka Tilla Lindemanna tedy provokativně vybuchovala pyrotechnika, z nástrojů obou kytaristů šlehaly plameny, z jejich rukávů jiskry, již zmíněný Lindemann vyslal nad hlavy diváků ohnivý luk a v závěru se vznesl na obrovských křídlech.

Koncert Rammstein v Praze potvrdil, že tahle berlínská skupina, která je na scéně již od roku 1993, povýšila svá živá vystoupení na velkolepé rockové divadlo. Přesně takové, jaké představila i v neděli večer. V pondělí 29. května se na stejném místě předvede opět.