ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16579 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Paul Anka dostal diváky zpěvem

0 jsk 23.7.2014

Informace z titulku vyhlíží na první pohled jako nošení dříví do lesa. Kanaďan Paul Anka je přece zpěvák, takže čím jiným by si měl publikum podmanit. Jeho úterní vystoupení v zaplněném pražském Kongresovém centru ale ukázalo, jak skvělý vokalista je, jak funkčně pracuje se svým hlasem a jak dokonale ho ovládá tak, aby v jednotlivých písních svým výrazem naléhal, konstatoval i smutnil.

Koncert Paula Anky přinesl nejenom písničky z jeho repertoáru, ale i s ohledem na přítomnost čtrnáctičlenného doprovodného big bandu mnoho coververzí. Tímto způsobem Anka vzpomínal na Franka Sinatru, Buddyho Hollyho, Toma Jonese či Michaela Jacksona. Písničkám dal spolu s big bandem vlastní úpravu, nijak zásadně se v ní ale od originálů nelišil, takže si publikum mohlo radostně zpívat s ním.

Anka ostatně od první chvíle diváky hýčkal. Chodil mezi nimi, s ženami se líbal, s muži si potřásal rukou, nechal se při zpívání písniček s lidmi fotografovat, a když měl pocit, že přes dva kameramany pod pódiem ti v první řadě nevidí, poslal je stranou. Při koncertu dostal od svých obdivovatelek několik květin a jednomu divákovi dokonce vzal telefon a předstíral, že s někým telefonuje, respektive někomu zpívá do přístroje svou písničku.

Výborný byl doprovodný big band, koncert měl spád a díky dobrému sledu skladeb od začátku do konce gradoval. V závěru publikum ve stoje zpívalo s Ankou poslední písničky a potom mu dlouho aplaudovalo.

Tagy: