ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26802 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Ozzy Osbourne v Praze dost odpočíval

0 jsk 14.6.2018

Britský zpěvák Ozzy Osbourne dorazil opět do Prahy. Před dvěma lety zpíval v české metropoli se svou rodnou skupinou Black Sabbath. Ta však již ukončila svou kariéru, a tak se vrátil ke své sólové dráze. Momentálně je prý na svém posledním turné, i když nevylučuje, že až skončí, bude se na pódium občas vracet.

Na letišti v Letňanech představil poměrně krátký set sestávající z patnácti položek včetně dvou přídavků. Velkou roli v něm hrála jeho doprovodná kapela, kterou tvoří vynikající instrumentalisté a osobnosti. A tak se o ně Osbourne takříkajíc opíral a ony táhly koncert směle kupředu. Zvláště pilný v tom byl znamenitý kytarista Zakk Wylde, jenž si dokonce uprostřed setu střihnul medley z několika písniček z Osbourneovy kariéry docela sám, tedy bez zpěvu.

Ozzy Osbourne se jako zpěvák na začátku koncertu chvíli hledal. Potom ale zahřál své hlasivky na provozní teplotu a nabídl solidní vystoupení. Mnohdy sice zašel stranou a nechal na pódiu jenom své muzikanty, však je mu devětašedesát roků, povšechně ale odvedl solidní práci.

Během vystoupení zazněly jeho nejpodstatnější hity, k nímž přidal ještě tři skladby z repertoáru Black Sabbath. Přesně to, co si jeho příznivci, kterých přišlo pětatřicet tisíc, jistě přáli slyšet.