ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8313 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Muse je kapela nové doby

0 jsk 27.5.2019

Britská skupina Muse s sebou již několik let nese pověst nejlepší koncertní kapely světa. V neděli večer to potvrdila i při svém vystoupení na letišti v pražských Letňanech. Na její koncert přišlo dvacet tisíc diváků a ona jim nabídla show nové doby.

Muse jsou na scéně již pětadvacet let. Jsou také současná rocková skupina, která ve své tvorbě využívá moderních technologií. Tříčlenná formace má v důsledku nesmírně hutný zvuk, který v sobě mísí několik hudebních stylů. Posluchač slyší hard rock sedmdesátých let, space rock, který svou atmosférou bere do vesmíru, art rock, jenž ctí rockovou hudbu jako umění, také alternativní pohled na rock i pop. Zpěvák Matt Bellamy k tomu velmi rád využívá bezmála operního zpěvu, čímž dává celému hudebnímu tvaru Muse další rozměr. Připomíná tak trochu aktivity kapely Queen v sedmdesátých letech.

Muse navíc do Prahy přivezli skvělou podívanou. Obrovské scéně, na které se muzikanti doslova ztráceli, vévodila zadní projekční stěna, na níž se objevovaly záběry jak z probíhajícího koncertu, tak ty, jež dění na pódiu a v písních ilustrovaly či dokreslovaly. V tomto ohledu byl koncert skupiny Muse až futuristický.

Připočteme-li výborný zvuk, šlo o skutečné setkání s někým, kdo dává současným rockovým koncertům tempo i tvar.

Tagy: