ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12898 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Metallica v Praze zahrála i Jožina z bažin

0 jsk 3.4.2018

Vyprodaná pražská O2 arena, pódium uprostřed haly, na něm nejslavnější thrashmetalová kapela světa a mimo jiné i její pokus zahrát písničku Ivana Mládka. To byl pondělní koncert skupiny Metallica, která se v našem hlavním městě zastavila v rámci svého koncertního Worldwired Tour.

Propaguje na něm především své rok a půl staré dvojalbum Hardwired… to Self-Destruct, na němž se vrátila ke stylu, který přivedla v osmdesátých letech na svět. Hrála z něho dost skladeb, ale došlo i na písně, bez nichž si diváci koncert Metalliky dokážou jen těžko představit. Ať už jde o Fuel, Sad But True, Master of Puppets nebo Enter Sandman, která celý koncert uzavřela. V tomto ohledu byla americká skupina poctivá a dávkovala rovnoměrně novinky a starší kousky.

Před skladbou Hallo of Fire zahráli a zazpívali kytarista Kirk Hammett a baskytarista Robert Trujillo coververzi skladby Jožin z bažin od Ivana Mládka. Představili ji hezky celou a Trujillovo mumlání v češtině bylo chvíli zábavné, ve finále ale trochu hloupé. Koncert měl však gradaci, a tak když poté došlo na letité hity, bylo vše zapomenuto.

Vystoupení se odehrávalo na kruhovém pódiu uprostřed haly, nad kterým byly zavěšené obrovské krychle, na jejichž stěnách běžely tematické záběry. Došlo i na létající drony ve tvaru žárovek, což na pódiu působilo velmi kouzelně.

Ostatně jako celý koncert Metalliky. I bez ohledu na to, že jeho zvuk nepatřil k těm nejprůzračnějším, které kdy byly v O2 areně prezentovány.