ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31131 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Metallica přilákala sedmdesát tisíc lidí

0 jsk 19.8.2019

Tolik lidí u nás ještě na koncertu Metalliky nebylo. V neděli 18. srpna večer na ni přišlo na letiště do pražských Letňan sedmdesát tisíc diváků. Sice se přímo v areálu doslova tlačili, protože byl v podstatě přeplněný, a lépe bylo jistě těm, kteří hleděli na koncert z pole za plotem, set legendární metalové kapely ale viděli a slyšeli. To se počítá.

Metallica si tak velký zájem zaslouží. V osmdesátých letech tato čtveřice z Los Angeles panovala americké thrashové scéně, v devadesátých letech dokonce vstoupila do světa mainstreamu, to když v jednadevadesátém vydala album nazvané prostě Metallica a ono mimořádně uspělo. A to celosvětově.

V Praze hrála Metallica i z něho, a také ze svého posledního alba Hardwired… to Self-Destruct z roku 2016. Vrátila se i ke skladbám z osmdesátých let, prostě nabídla menu, které by sestavil asi každý běžný fanoušek kapely. Došlo na písničky, jež v její historie znamenaly nějaký posun či mu přinesly něco výrazného.

Metallica představila koncert jako z partesu. Skvěle hrála, James Hetfield spolehlivě zpíval, zvuk byl obstojný. Jen to všechno bylo možná trochu chladné, jako by to byla rutina. Dalo by se říct, že diváci dostali to, na co čekali a co si přáli, nicméně kapela jim nedala nic navíc.