ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10791 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Metallica proti dešti

0 jsk 8.7.2014

Silný déšť doprovázel v úterý večer koncert americké skupiny Metallica v Praze. Legendární thrashmetalová čtveřice se představila jako hlavní hvězda festivalu Aerodrome. Ten se uskutečnil na Výstavišti v Praze a navštívilo ho více než dvacet tisíc diváků.

Akci otevřela už v šestnáct hodin odpoledne pozoruhodná norská skupina Kvelertak. Své tvrdé rockové skladby zpívá v norštině. V každé z nich se vedle řízných pasáží objevují silné melodické motivy, což z této formace dělá nesporně zajímavý úkaz na evropské rockové scéně.

Children of Bodom hráli druzí. Finská deathmetalová skupina je na scéně již jednadvacet let a pražskému publiku nabídla aranžérsky složité kompozice, podané s přehledem zkušených stylových harcovníků.

Alice In Chains patří k představitelům stylu grunge. Na Výstavišti odehráli písně jak z první poloviny devadesátých let, kdy prožívali své nejslavnější období ještě se zpěvákem Laynem Staleyem, který se v roce 2002 předávkoval, tak skladby z posledních alb, kdy od mikrofonu kapelu kočíruje William DuVall.

Metallica hrála písničky na přání. Diváci začali před několika týdny hlasovat na internetových stránkách k turné a vybrali sérii písní, které si přejí slyšet. Došlo tím pádem na nejslavnější skladby z repertoáru kapely. Metallica je podala s naprostým přehledem a zvukem, který žádná jiná kapela na světě nemá. Byl to její další poctivý a vydařený koncert.

Během něho však po celou dobu silně pršelo, což zážitek z vystoupení přece jenom trochu pokazilo.

Zdroj foto: Facebook.com/Metallica

Tagy: