ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6118 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Madonna tentokrát ničím nepřekvapila

1 jsk 8.11.2015

Americká zpěvačka Madonna se v sobotu 7. listopadu vrátila do Prahy. S předstihem svůj koncert vyprodala, a tak se s jejím managementem česká pobočka Live Nation dohodla i na druhém vystoupení o den později. Několik dražších vstupenek prý je ještě k dispozici.

Madonna začala až krátce před dvaadvacátou, prý kvůli technickým problém, jak během koncertu s omluvou vysvětlila divákům. Její dvouhodinová show byla rozdělena do čtyř částí plus závěrečný přídavek. A protože je celé turné propagační k letošnímu albu Rebel Heart, zaznělo několik písniček z něho – Living for Love, Unapologetic Bitch, Bitch I’m Madonna, Body Shop, HeartBreak City, Iconic, GhostTown i Holy Water. Kromě nich došlo i na starší hity La Isla Bonita, Like a Virgin nebo Material Girl, kterou zpěvačka na svých posledních turné neprezentovala.

Výrazným okamžikem večera byl její komorní přednes písničky La vie en rose, kterou proslavila Edith Piaf. Madonna ji zpívala francouzsky a v ten moment byla velmi přesvědčivá.

Jinak byl ale její koncert v podstatě přesně takový, jak se očekávalo. Kromě Madonny bylo na pódiu dost tanečníků, kteří střídali tu lepší, tu průměrné okamžiky. Hlavní hvězdě pomáhaly ve zpěvu dvě vokalistky a samozřejmě i playback, k tomu živá kapela, jejíž výkon se ale také opíral o předtočené zvukové základy. Madonna totiž ve svých písničkách kupí zvuky, a tak bylo třeba všechny přenést na pódium, aby skladby působily uvěřitelně.

K tomu došlo i na nějakou tu provokaci, kdy tanečnice v části úboru jeptišek křepčily u křížů, kdy v jiném momentě jiní tanečníci simulovali pohlavní akt, přičemž došlo i na kontakt dvou mužů. V okamžiku, kdy scéna připomínala obraz Poslední večeře od Leonarda da Vinci, si Madonna lehla na stůl a s posledním tónem písničky Holy Water roztáhla nohy, a také tu a tam plácala své tanečníky po zadku a při skladbě Candy Shop se vedle ní objevila mulatka nahoře bez.

Dechberoucí to ale nebylo.  Svá minulá vystoupení v Praze Madonna co do provokativnosti a nápaditosti nepřekonala.

(Foto: Live Nation)

Tagy: ,