ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20728 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Kabát vrátil Slavíka a odehrál poslední koncert turné

0 jsk 29.11.2017

Koncertu skupiny Kabát v pražské O2 areně předcházel zvláštní příběh. Kapela získala v sobotu v Hudebním divadle Karlín v Praze na ceremoniálu vyhlášení výsledků ankety popularity dvanáctého Českého slavíka za prvenství mezi skupinami. S netajenou radostí jej převzala, ovšem pořádající agentura Musica Bohemica druhý den ráno uvedla, že fanoušci skupiny Ortel, která byla v pořadí druhá, porušili pravidla hlasování, a proto byly kapele a Tomáši Ortelovi odečteny letošní body a místo nich připočteny ty, které získali loni.

Proti tomuto rozhodnutí se ale postavila velká část hudební obce a fanoušků, a tak od nedělního odpoledne následovala přestřelka mezi hudebními příznivci především na sociálních sítích.

Kapela Kabát v pondělí usoudila, že je-li situace takto nevyjasněná, odevzdá svého Slavíka zpět pořadateli a tím mu dá čas, aby podal uspokojivé vysvětlení svého kroku. Pokud poté bude zřejmé, že Kabát opravdu vyhrál, převezme si svou cenu zpět. Rozhodl se tak před svým úterním vystoupením s tím, že ve středu sošku předá přímo v sídle agentury Musica Bohemica.

Koncert se odehrál ve vyprodané O2 areně a Kabát na něm zahrál jak písně starší, tak skladby z předloňského alba Do pekla/do nebe. Pódium bylo umístěno uprostřed haly, lidé stáli kolem něho a ti šťastnější se dostali do čtyř lodí, které byly přímo v konstrukci scény.

Vystoupení trvalo necelé dvě hodiny a publikum se při něm náramně bavilo. V jednu chvíli vyzval zpěvák Josef Vojtek i sedící diváky, aby se postavili, což se stalo. Potom jim ale řekl, že si už mohou sednout, a to se stalo také. Byl to poněkud nerockový moment jinak ryze rockového večera.

Přesto to byl znamenitý koncert na obrovské scéně, se skvělými světly a vynikajícím zvukem.

Tagy: