ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Foo Fighters pozvali Jaze Colemana

0 jsk 28.6.2017

Koncert skupiny Foo Fighters měl v úterý večer v naplněné pražské O2 areně několik vrcholů. V první řadě jím byla skutečnost, že ho americká šestice odehrála nesporně na více než sto procent. Zvláště zpěvák a kytarista Dave Grohl si užíval každé chvíle, každého hrábnutí do strun i každé sloky a refrénu, které odzpíval. Také si s diváky povídal, a když začali skandovat název jeho kapely, chytil se s kytarou v rytmu a začal na ten motiv skládat melodii.

Foo Fighters také představili silný setlist. Byly v něm hity Learn To Fly, All My Life, These Days, Monkey Wrench, Best of You či Everlong. Byla v něm ale i skladba Requiem, kterou s americkou skupinou zazpíval Jaz Coleman, frontman britských Killing Joke. Žije v Praze a od svých přátel z Foo Fighters dostal pozvání, aby si s nimi přišel zazpívat písničku. To se také v závěru úterního pražského vystoupení stalo.

Koncert to byl celkově strhující. Trval mnoho přes dvě hodiny, zaznělo v něm třiadvacet skladeb i s přídavky, přičemž některé z nich doznaly v koncertní úpravě jistých změn. Například Wheels byla zahrána v pomalejší verzi, zatímco ve Skin And Bones zazněla tahací harmonika.

Foo Fighters prokázali, že patří k legendám. Prezentují poctivý devadesátkový rock, který trochu vychází ze zvuku Nirvany, jejímž členem zpěvák a kytarista Dave Grohl do roku 1994 byl, a trochu se klaní všem těm velkým vzorům, které rockové scéna od šedesátých let vyprodukovala.

Tagy: