ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15941 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Emeli Sandé zpívala. To stačilo

0 jsk 21.2.2018

Britská umělkyně Emeli Sandé je na současné ostrovní scéně velkým pojmem. Na kontě má dvě úspěšná alba, několik prestižních cen a pověst znamenité zpěvačky. Tu potvrdila v úterý 20. února v pražské O2 areně. Nebylo na ní sice plno, ale přišli ti, kteří věděli, co je čeká. A Emeli Sandé jejich dychtivé očekávání spolehlivě naplnila.

Přestože přiznala, že je mírně nachlazená, od první skladby spustila přesně tak, jak by měla majitelka takzvaně velkého hlasu činit na živých vystoupeních. Během celého večera v podstatě nezkazila ani tón, byla ve svém výrazu naléhavá, převědčivá, odlehčená a velmi zodpovědná.

Své skladby většinou smysluplně uvedla, hovořila o tom, že hudba může změnit svět, mnohokrát divákům poděkovala za skvělé přijetí. Však to také byl její první koncert v České republice. A možná byla škoda, že se pořadatelé rozhodli přizpůsobit hlediště k sezení, protože v úplném závěru vystoupení se lidé zvedli k tanci, což rázem dalo atmosféře koncertu mnohem přátelštější a energičtější ráz.

Emeli Sandé na pódiu doprovázela dvojice vokalistů a osmičlenná kapela. A netřeba ani v jednom případě pochybovat o tom, že by někdo ze zpěváků a hudebníků neovládal mistrovsky své řemeslo.

Tagy: