ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7476 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Důstojné rozloučení Black Sabbath

0 jsk 1.7.2016

Bude-li všechno tak, jak je naplánováno, přijeli britští Black Sabbath ve čtvrtek večer do Prahy naposledy. Jsou na rozlučkovém turné, které se jmenuje The End Tour. Podle slov členů kapely je to skutečně poslední koncertní série, kterou spolu pod hlavičkou Black Sabbath absolvují. Loučí se přitom velmi důstojně a poctivě. Jejich pražský koncert totiž stál zato.

Vždy záleží na tom, v jaké pěvecké formě bude Ozzy Osbourne. Pokud je v dobré, nebo alespoň slušné, jak tomu bylo ve čtvrtek v Praze, pak lze očekávat velmi dobrý koncert. Zbytek kapely totiž moc nekazí, takže vystoupení mělo všechny atributy poctivého setu formace, která psala historii.

Sáhla do ní k několika zásadním momentům, nabídla písničky, které na koncertech zpravidla servíruje, a které jejich publikum nekonečně miluje. I proto byli diváci ve zcela zaplněné O2 areně od začátku až do konce koncertu nadšení. Ať už to bylo z výběru písniček, z toho, jak byly naživo podány, z velmi dobrých hráčských výkonů i ze zvuku, který byl velmi čitelný a díky způsobu hry kapely také náležitě syrový. Vtahoval do sedmdesátých let, období, kdy Black Sabbath udávali na hudební scéně tón, ba ukazovali ostatním směr.

Je samozřejmě škoda, že tahle kapela končí. Její rozloučení v Praze bylo velmi dobré a nadšený potlesk mezi skladbami i po nich nebyl v žádném případě pouze uctivý.