ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6202 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Dlouhý a trochu utahaný koncert Green Day

0 jsk 23.1.2017

Americká skupina Green Day se v neděli po sedmi letech vrátila do Prahy. Do holešovické Tipsport Areny na ni dorazilo více než deset tisíc diváků a všem byly jasné dvě věci. Jednak že se bude propagovat loňská deska Revolution Radio a také že se budou hrát nezapomenutelné písničky z minulosti. Shrnuto a sečteno to znamenalo, že by všechno mělo být tak, jak by mělo být.

Úvod koncertu byl vskutku strhující. Z reproduktorů zazněly legendární pecky Bohemian Rhapsody od Queen a Blitzkrieg Bop od Ramones, následně přišla na pódium tříčlenná kapela posílená o další tři koncertní spoluhráče a písnička Know Your Enemy, již z repertoáru Green Day, rozjela show. Dalších pět skladeb tempo ještě udrželo, lidé v celé hale si stoupli, tančili a zpívali a vypadalo to na skvělou zábavu.

Potom ale koncertu znenadání spadl řetěz. Green Day začali písně ve svých koncertních verzích kouskovat, vymýšleli pro ně různé zbytečnosti, pauzy a mezihry, až se stal set pomalým a ještě pomalejším. Dokonce ani v závěru základní části, kdy měl gradovat, si zpěvák a kytarista Billie Joe Armstrong neodpustil položit se na pódium a líně pozpěvovat coververze svých oblíbených písni, samozřejmě komorně a bez jakéhokoli kladného efektu.

Možná to zase trochu zachránil přídavek. V každém případě měl ale koncert Green Day trvat o třicet minut méně a měl si zachovat po celou dobu úprk a drajv.

Tagy: