ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18806 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Depeche Mode v plné síle

0 jsk 25.5.2017

Další pražský koncert britské synthpopové skupiny Depeche Mode se odehrál ve středu večer v Eden Areně v Praze. Dorazilo na něj více než dvacet tisíc diváků, zcela vyprodáno ale nebylo. Přesto šlo o velmi povedené vystoupení.

Depeche Mode v programu nabídli několik písniček ze svého letošního březnového alba Spirit a k nim přidaly ty, které mají rádi a které jsou léty prověřenými hity. Koncert přitom začal audiozáznamem skladby Revolution od skupiny Beatles, která jako by měla navodit revoluční a tematicky výrazně politickou atmosféru desky Spirit. Hned na začátku pak zazněly tři skladby z ní, aby se k písničkám z novinky kapela vrátila hned za polovinou koncertu.

Fanoušci novinky přijali s nadšením, ovšem daleko více je rozohnily skladby, které jsou notoricky známé a jež vystavěly skupině Depeche Mode její slávu. Everything Counts, Stripped, Enjoy The Silence a Never Let Me Down Again vystavěly vrchol základního setu. V přídavku došlo nejenom na legendární Personal Jesus, ale také na coververzi skladby Heroes, která patří do repertoáru zesnulého zpěváka Davida Bowieho.

Koncert charakterizovala i přísná bezpečnostní opatření, která souvisela s pondělním atentátem v britském Manchesteru po koncertě americké zpěvačky Ariany Grande.

Tagy: