ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6415 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Bryan Adams pokořil i Brno

0 jsk 20.11.2017

Kanadský zpěvák, hudebník a skladatel Bryan Adams je v České republice mimořádně oblíbený. Loni koncertoval ve vyprodané pražské O2 areně a diváky si zcela podmanil. Podobné to bylo v neděli 19. listopadu v brněnské DRFG Areně. Nebylo sice vyprodáno, pár stovek lidí by se do haly ještě vešlo, leč ti, kteří dorazili, se rádi nechali vtáhnout do bezelstného rock’n’rollového světa úspěšného autora i interpreta.

Bryan Adams hrál písně ze svého dva roky starého alba Get Up, stejně tak ty starší a mnohem starší. Vlastně by bylo nejpřesnější konstatovat, že hrál to nejlepší ze své tvorby, tedy v duchu výběrového alba, které vyšlo nedávno. Zněly písničky známé, rychlé, ve středním tempu i pomalé.

Část koncertu věnoval komornímu přednesu některých skladeb pouze za doprovodu akustické kytary. Jinak se ale opíral o skvělou kapelu a také silný repertoár, jenž mu dovolil podmanit si fanoušky hned na začátku a takto s nimi dojít až do konce koncertu.

Ten trval necelé dvě hodiny a zajímavý byl tím, že začal již v devatenáct hodin. Pro přítomné to znamenalo, že po zbytek večera mohli o Adamsově vystoupení ještě dlouho diskutovat při kávě, víně či s pivem na stole před sebou.