ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Charles Aznavour zpíval v Praze poprvé a možná naposledy

0 jsk 7.4.2016

Francouzský zpěvák Charles Aznavour vystoupil ve středu večer v beznadějně vyprodaném pražském Kongresovém centru. Tato hvězda světové hudby vystoupila v jednadevadesáti letech v České republice poprvé.

V bývalém Československu však jednou koncertoval, v Bratislavě v listopadu 1978. V Praze se měl představit v roce 1969, ale v souvislosti se smrtí Jana Palacha koncert zrušil.

Aznavour zaujal svým hlasovým přehledem i repertoárem. Ten si, jako tradičně, připravil až těsně před vystoupením a rozhodl se v Praze soustředit především na starší a nejslavnější skladby svého repertoáru. Program vystoupení tvořily především šansony. Doprovázela ho sedmičlenná kapela plus jeho dcera Katia, která zpívala vokály a s otcem se představila také v duetu.

Aznavour je jednou z největších žijících ikon světové hudby. Zpívá v osmi jazycích a během osmdesátileté kariéry složil více než tisíc písní. Nahrál jednapadesát studiových alba a dvacet koncertních. V anketě CNN byl vyhlášen Největším umělcem dvacátého století. Je držitelem mnoha cen a vyznamenání. Od roku 1995 je vyslancem UNESCO pro Arménii a v roce 2009 se stal arménským velvyslancem OSN ve Švýcarsku. Od roku 2006 vystupuje po celém světě v rámci rozlučkového turné.