ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9480 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

AC/DC to dokázali i s Axlem

0 jsk 23.5.2016

V neděli večer vystoupili na letišti v pražských Letňanech australští hardrockoví veteráni AC/DC. Namísto jejich kmenového zpěváka Briana Johnsona s nimi přijel W. Axl Rose, jinak vokalista amerických Guns N’Roses. V sestavě Johnsona nahradil poté, kdy se u něho ozvaly potíže se sluchem a lékaři mu doporučili v turné nepokračovat. Axl se kapele nabídl jako náhrada a ta jej přijala.

Udělala dobře. Přestože zpočátku byly názory fanoušků na tento tah poměrně skeptické, už první evropský koncert na začátku května v Portugalsku ukázal, že Axl party svého kolegy zvládá. Ostatně vždy byl velkým obdivovatelem AC/DC, takže nebyl ani velký problém naučit se texty.

V Letňanech proběh dobrý koncert. Jestliže diváci zpočátku přece jenom trochu nejistě očekávali, co se s Axlem stane, brzy se ukázalo, že to nebude nic, co by je mělo jako fandy kapely jakkoli urážet. Axl se držel verzí, které jsou pro živé provedení skladeb charakteristické, a svůj mečák zabrousil tak, aby byl rockovější. Po prvních dvou skladbách bylo jasné, že publikum jej přijalo a koncert může uhánět kupředu.

Jeden riff Anguse Younga tedy střídal druhý, kapela sáhla po nejlepších písních ze své historie, také nejslavnějších, a navíc byl výtečný zvuk.

Zazněly Rock or Bust, Shoot To Thrill, Thunderstruck, High Voltage, Hells Bells, You Shook Me All Night Long, v přídavku i Highway To Hell. Koncert skončil ohňostrojem a šedesát tisíc diváků odcházelo vesměs nadšených.

Tagy: ,