ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16103 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Startuje m.PLAY.CZ

0 Ladislav Soukup 4.10.2010

Od dnešního dne je oficiálně spuštěna i mobilní verze serveru PLAY.CZ. Na adrese http://m.play.cz tak od dnešního dne najdete zjednodušenou mobilní verzi našeho serveru.

Mobilní verze PLAY.CZ stojí na jednoduché grafice s nabídkou všech rádií. Po kliknutí na rádio se načte stránka s detailem a nabídkou streamů ve všech formátech, ve kterých se daná stanice na PLAY.CZ vyskytuje. Nejvhodnější kvalitu uživatel volí podle toho, jak rychlé připojení k internetu ve své mobilu má. Obecně lze říct, že pro přehrávání v síti EDGE je optimální kvalita 32 a 64 kbps, na Wi-Fi potom 128 kbps.

Podporované mobilní telefony zahrnují celou škálu moderních zařízení, které dokáží přehrávat streamované audio ve třech nejrozšířenějších formátech – MP3, AAC+ a WMA. Mimo možnosti spustit si rádio přímo z mobilního telefonu nabízí m.play.cz ještě pŕístup k posledním článků z magazínu PLAY.CZ.

Grafické rozhraní aplikace je optimalizované pro rozlišení 320×480 obrazových bodů a větší, přesto je m.PLAY.CZ pohodlně ovladatelné i v zařízeních s menším displejem. Celý mobilní web využívá některé vlastnosti z CSS3 a tím minimalizuje nutnost používání grafických prvků. Pro optimální zobrazení se proto doporučuje iPhone, Android nebo Windows Mobile s nainstalovaným prohlížečem Opera mobile. Web však funguje i na chytrých telefonech Nokia, SonyEricsson, Samsung, BlackBerry a dalších.