ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28519 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Opět lepší statistiky PLAY.CZ

1 Ladislav Soukup 5.3.2014

Připravili jsme pro rádia na PLAY.CZ hned dvě novinky v našich statistikách. K již existujícím přehledům jako jsou průměrná čtvrthodinka,počet konkurentních posluchaču a průměrná délka poslechu nově přidáváme počet denních a týdenních unikátních posluchačů a demografické údaje o posluchačích. Jedná o data získaná z Google Analytics přehrávače PLAY.CZ na adrese listen.play.cz.

Unikátní posluchači – denní a týdenní

Každý den do statistik přibude počet unikátních posluchačů za předešlý den. Začátkem každého nového týdne (většinou v úterý těsně po půlnoci) se zároveň načte počet unikátních posluchačů za předešlý týden (pondělí až neděle). U týdeních čísel se jako unikátní posluchač považuje každý jeden posluchač, který alespoň na pár sekund spustil přehrávání rádia přes přehrávač PLAY.CZ.
unikatni posluchaci - tydne

Demografické údaje o posluchačích

Každý den se také nově aktualizují demografická data každého rádia. Konkrétně jde o poměr posluchačů ve věkových skupinách 18-24, 25-34, 35-44. 45-54, 55-64, 65+ a dále o poměr muži vs. ženy. Demografická data jsou přebírána také z Google Analytics a je potřeba je brát jako orientační. Google je schopný určit věk relativně přesně, ale třeba uživatele pod 18 let do této statistiky nazahrnuje. I tak se jedná o cenná data. Data jsou aktualizována denně a vzorek dat je za posledních 14 dnů.
demograficka data

Pro fajnšmekry je k dispozici i XML export dat. Ještě připomínáme, že v administraci PLAY.CZ je možné v editaci profilu na PLAY.CZ přidat Google Analytics ID a tím získat data z našeho přehrávače přímo do vašich Analytics (včetně pohledu v reálném čase).