ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28165 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Novinky v přehrávači, květen 2013

0 Ladislav Soukup 25.5.2013

1. Lepší přehrávač formátu MP3 (Flash)
Provedli jsme větší update flash přehrávače. Přehrávač se nově snaží ke streamu připojit na třech různých portech – postupně port 80, 443 a 8000. Tento postup se nám již osvědčil a dlouhodobým sledováním se ukázalo, že jeden z těchto portů je schůdný pro 98% posluchačů za firemními firewally… Přehrávač si tak pro každého posluchače sám vybere port přes který se mu podaří připojit k media serveru.

2. Automatická obnova připojení ke streamu (zatím jen MP3)
Přehrávač se také nově umí znovu připojit ke streamu pokud došlo k výpadku spojení ať už na straně uživatele, našeho media serveru nebo encodéru v rádiu. Společně s touto funkcí se také naše API naučilo dočasně “odpojovat” streamy, které “zaručeně nehrají” (například z důvodu poruchy nebo odstávky serveru).
V praxi to znamená, že pokud víme o tom, že jeden stream pro rádio nehraje, jsme schopni tuto informaci pomocí API poslat přehrávači a ten pak tento stream bude dočasně ignorovat a přepne uživatele na jiný stream (jiný formát, bitrate). Toto funguje i pro uživatele, kteří již poslouchají… Pokud dojde k výpadku, API a přehrávač uživatele po chvilce převedou na jiný, funkční stream.
* funkce automatického připojení zpět je momentálně dostupná jen ve flash verzi přehrávače pro formát MP3, implementace pro Silverlight verzi a WMA streamy plánujeme v brzké budoucnosti.