ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

FeedProxy (PHP / AJAX)

0 Ladislav Soukup 30.8.2011

FeedProxy je OpenSource knihovna, která vám pomůže převést libovolný RSS zdroj do formátu JSON, JSONP a XML (struktura je upravena oproti RSS).
Hlavním účelem FeedProxy je snadná cesta k doručení RSS zdroje do aplikace napsané v JavaScriptu ve formátu JSON. Práce s tímto formátem je mnohem snazší než práce s RSS zdrojem. Navíc RSS nativně neobsahuje obrázek pro každou položku… i s tímto FeedProxy pomůže a obrázek se pokusí najít.

Dnešní praxí je vkládat obrázek do RSS pomocí HTML kódu. Obrázek je vložen do tagu description. FeedProxy tento obrázek najde a vrátí vám jeho adresu. Pokud v RSS zdroji obrázek nebude, pokusí se Feedproxy najít obrázek přímo v odkazovaném článku.

FeedProxy je krátký PHP script, který si můžete umísti na svůj server a užívat dle libosti. Potřebujete-li hostované řešení, je možné použít např. služby Googlu. FeedProxy vám jen dává možnost provozovat si svůj vlastní proxy server pro RSS zdroje. Narozdíl od Googlu ale dohledá obrázky (resp. pokusí se o to).

FeedProxy je jednou z komponent nového API, na kterém pracujeme. FeedProxy je volně k dispozici na adrese: http://git.play.cz/feedproxy a bude postupně aktualizován a laděn.

ukázka použití v jQuery:

var feedURL = 'http://feeds.feedburner.com/playcz';
var url = 'http://feedproxy.example.com/getFeed.php/?format=xml&count=5&feed=' + encodeURIComponent(feedURL) + '&callback=?';
$.getJSON(url, function(data) {
  $.each(data.data.item, function (i, entry) {
    // entry.link
    // entry.title
    // entry.description
    // entry.image
    // entry.pubDate
  });
});

http://git.play.cz/feedproxy