ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5234 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Beta verze nového přehrávače PLAY.CZ

0 Ladislav Soukup 13.1.2012

Už delší dobu pracujeme na novém API… a také pracujeme na novém přehrávači, který bude nové API využívat.

Co vám nový přehrávač přinese?
Především mnohem větší kompaktibilitu napříč prohlížeči. Nový přehrávač totiž využívá Microsoft Silverlight, Adobe Flash, HTML5 audio, QuickTime nebo Windows Media Player… Přehrávač si zvolí podle toho, co je pro váš počítač a prohlížeč ideální možností s ohledem na živý audio stream.
Přehrávač si také sám zvolí ideální bitrate a vám tak stačí jen zvolit kvalitu od nízké po vysokou. Pochopitelně máte možnost tuto volbu zvrátit a zvolit si dle své preference formát a bitrate.

V dohledné době dospěje player do první fáze veřejného testování… Chcete-li se zůčastnit, vyplňte následující formulář… budeme vás kontaktovat až testování začne!

Co zatím funguje:
Momentálně se soustředíme na odladění přehrávání rádií a nové funkce jsme moc nerozvíjeli (ale jsou tam). Samotné přehrávání totiž je klíčové a zároveň trápilo nejvíce posluchačů.
Nový přehrávač se to snaží vyřešit. Aktuálně potřebujeme testovat a odladit různé kombinace nastavení na různých platformách.

Z nových funkcí je zatím implementován seznam oblíbených rádií, automatická volba bitratu streamů (podle preferované kvality) a třeba hlášení problémů s poslechem.
V novém přehrávači je i spousta drobností, jako například možnost přepnutí streamu přímo v přehrávači. Informace o interpretovi právě hranné skladby jsou sice již dostupné, ale budeme je ještě upravovat tak, aby byly přesnější a spolehlivější… a možná se jednou dočkáme i české databáze interpretů (zatím přebíráme data z Last.fm).

Jaké se zatím našly chyby:
Při přehrávání WMA formátu si spousta posluchačů stěžuje na malé ovládací prvky… Je to dáno Silverlight přehrávačem, který zatím nemá finální grafický skin. Bohužel je implementace grafiky do XAML souboru složitější než se na první pohled zdálo (hlavně díky absenci vhodných nástrojů).

Dalším “oblíbeným” problémem je rozbité tlačítko pauzy… Opět u Silverlight přehrávače. Pokud uživatel klikne na pauzu, přehrávání se skutečně zastaví, ale již nejde obnovit. Tento problém řešíme, bohužel se ale jedná o dost zákeřnou chybu, která se objevuje jen na jedné ze dvou produkčních adres přehrávače (zrovna na té, která se aktuálně používá). Problém ale určitě odstraníme.

I posluchači bez Silverlight pluginu mají ale problémy… Nemají totiž ovládání hlasitosti. Ti šťastnější ho mají ale nemohou ho něj kliknout natož hlasitost změnit.

Stále nám zlobí media servery a nechtějí se nechat nakonfigurovat tak, aby Flash přehrávač dokázal přehrát AAC stream. Na jednom serveru nám to funguje, na dalších 5ti to řešíme… Už se ale snad blížíme zdárnému konci.

Několika lidem zlobí i ukládání oblíbených rádií… Jde jim uložit jen jedno – problém zkoumáme a snad vyřešíme v dohledné době. Zatím se zdá, že je problém s ukládáním do “local storage” prohlížeče v některých konfiguracích.

Velmi často se také setkáváme s problémem se zobrazováním právě hrané skladby. Tento problém aktuálně zkoumáme a nejpravděpodobněji se jedná o chybu nějakého scriptu v přehrávači.

Asi nejčastější hlášený problém je slider s novinkami z našeho webu… Tento slider budeme nahrazovat a problém tím vyřešíme.

Všechny tyto chyby mají ale jedno společné… na našich testovacích počítačích vše funguje jak má. Proto jsme ostatně zvolili veřejné testování a jsme rádi za veškerou zpětnou vazbu… Zatím pomohla odhalit celkem 7 chyb, které opravujeme.