ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15495 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

White Lies: Nehrajeme u vás dost často

0 Šárka Hellerová 2.9.2013

Big TV, třetí album britských White Lies, je venku. 17. listopadu přijede kapela do Prahy ke svému dalšímu živému vystoupení. Na otázky odpověděl bubeník Jack Lawrence-Brown.

Co jste se při natáčení alba naučili nového?

Procesem nahrávání jsme se naučili bavit. Myslím, že je to poprvé, co jsme si opravdu vychutnali každou chvíli. Nahrávali jsme, jako už dříve, v Belgii, vůbec jsme se nehádali a nebojovali jsme spolu. Sledovali jsme cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout, a hodně jsme se nasmáli. Ve studiu už šlo všechno rychle a příjemně.

Proč opět padla volba na nahrávací studio v Belgii?

Pracuje tam náš producent Ed Buller. Také jsme rádi na dobu nahrávání opustili Londýn.

Jak dlouho album vznikalo?

Písničky jsme začali psát v srpnu, což zabralo šest nebo sedm měsíců. Nahrávání potom přibližně měsíc a půl. Celkem to tedy bylo kolem osmi měsíců. Bylo to fajn, nemuseli jsme nijak zvlášť spěchat.

Baskytarista Charles Cave řekl, že texty na albu Big TV jsou o páru, který se přistěhuje do velkého města. Co mi o tom páru můžete říct?

Je to spíš koncept, ne dva konkrétní lidé. Inspirovali jsme se různými lidmi, které známe. Album je sice s tímto námětem provázáno, ale není to chronologický příběh. Myslím, že byste si dokonce mohli poslechnout celé album a ničeho si nevšimnout. Přesto jsem přesvědčen, že je dobře, že Charles tuhle svou ideu lidem prozradil, protože když texty posloucháte s tím vědomím, můžete z nich víc získat.

Jak s tím souvisí obal alba, na kterém je astronaut?

Ten nám pasoval k náladě alba spíš než k textům. Připadá mi melancholický.  Autor obrázku, newyorský umělec Michael Kagan, je náš fanoušek. Pěkně to zapadlo. Není tam přímé spojení, ale mně se zdá, že to sedí.

Název druhého alba Ritual jste vymysleli dlouho poté, co jste ho měli hotové. Jak to bylo tentokrát?

Úplně stejně. My s názvem vždy začínáme, ale pak se ukáže, že není vhodný, že k albu nesedí. Stejnojmenná píseň Big TV je velmi reprezentativním vzorkem alba a je důležitou součástí příběhu. Také je to trochu podivný název, který může zaujmout. Moc se mi líbí, možná nedává velký smysl sám o sobě, ale myslím, že v lidech vzbudí zvědavost.

Jaký bude váš listopadový koncert v pražském Lucerna Music Baru?

Tuším, že to bude celkem divoký koncert. Jsme teď v dobré formě. Nové album je jednodušší, žádné předehrané vokály a podobně, takže to bude taková agresivnější rocková show. Koncert by měl být plný energie a písniček ze všech našich tří alb. Jsme nadšeni z toho, že se vracíme do České republiky. Myslím, že u vás nehrajeme dost často.