ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5037 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Nová Růže hlásí comeback

0 jsk 15.12.2014

Ve čtvrtek 18. prosince se odehraje v pražském klubu Roxy comebackový koncert české skupiny Nová Růže. Čtveřice Ota Balage (zpěv, klávesy), Vilém Čok (zpěv, baskytara), Petr Roškaňuk (kytara) a František Hönig (bicí) se na pódiu objeví po dvaadvaceti letech. Pokud prý koncert dopadne dobře, kapela bude příští rok pokračovat dál. V plánu má jarní turné a několik letních festivalů.

„Shodli jsme se na tom, že jsme si dost neužili naše dvě alba a je nám líto, že jsme písničky nepředstavili publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let,“ řekl k návratu kapely Vilém Čok. „A jsou tu i naši fanoušci, kteří nás ke comebacku vlastně po celou dobu přemlouvali. Všichni v kapele to stále zažíváme. Po koncertech našich projektů za námi chodili fanoušci a prosí nás o návrat Nové růže. Za těch dvacet let ty tlaky neustávaly, právě naopak.“

Nová Růže se poprvé sešla ve zkušebně letos na jaře. Když muzikanti zjistili, že jsou schopni zahrát poměrně složité party, které jejich písničky charakterizují, že to má energii i smysl a že se spolu cítí dobře, rozhodli se pro jeden koncert. Protože se lístky na něj už v podstatě vyprodaly, byl to důvod k tomu, aby plánovala dál.

„Myslím, že je málo kapel, které se daly dohromady po dvaadvaceti letech v původní sestavě. My máme výhodu, že nikdo z nás neumřel,“ vysvětlil Ota Balage.

První koncert už má přitom čtveřice za sebou. V sobotu 13. prosince se představila jako tajný host na vystoupení Aleše Brichty v Chotuticích na Kolínsku. Zhruba hodinové vystoupení dopadlo dobře, a tak se kapela na oficiální návrat v Roxy těší ještě víc.

„Vytvořili jsme vlastní hudební fúzi, která u nás nebyla obvyklá. Jeden z důvodů, proč se dnes vracíme, je i ten, že bychom si to chtěli alespoň na ten jeden koncert ještě jednou užít,“ podotkl Petr Roškaňuk.

Nová Růže vznikla v roce 1988. Její členové předtím nebo souběžně působili v tehdy populárních kapelách Pražský výběr, Tango, Zikkurat nebo Žlutý pes. V letech 1990 a 1991 vydali jako Nová Růže dvě alba – Nová Růže (1990) a Nová Růže ’91 (1991).

Protože jsou obě alba už tak trochu raritou, budou si moci pamětníci i noví fanoušci v Praze na koncertě zakoupit remasterované dvojalbum s oběma původními nahrávkami.