ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8069 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Saša Michailidis: ArtZóna je o upřímnosti hostů i kritiků

0 jsk 8.1.2018

Aktuality, recenze, názory tvůrců i kritiků a mnohem více z kulturního dění přinese nový pořad ArtZóna, který vzniká v režii Jakuba Skalického. První díl informačně-kritického magazínu odvysílá ČT art v úterý 9. ledna od 20.20 hodin. Jeho moderátorem bude Saša Michailidis. Spolu s televizním formátem vznikl stejnojmenný webový portál.

Jeho šéfredaktorem je Josef Chuchma, grafickou podobu připravili designéři ze studia Anymade Petr Cabalka a Filip Nerad. Saša Michailidis odpověděl na několik otázek.

Jak jste se dostal k moderování ArtZóny?

Volal mi režisér Jakub Skalický, se kterým jsme před mnoha lety spolupracovali v televizním pořadu Paskvil. Byla to tak skvělá a intenzivní zkušenost, že jsem neváhal ani tentokrát. Ale jak se vysílání blížilo, doléhal na mě postupně pocit zodpovědnosti, abych to všem nepokazil. Mám sice pětadvacetiletou zkušenost s moderováním v Radiu 1, ale televizní moderování je pro mě něco jako frak, zatím si v tom připadám jako tučňák.

Která kulturní oblast je vám osobně nejbližší a proč?

Jednoznačně film a hudba, protože se jim čtvrtstoletí věnuju. Díky práci v rádiu, a také díky kamarádům, sousedům a známým, se snažím udržovat tempo i s divadlem, designem, architekturou, literaturou a výtvarným uměním. Ale budu muset přidat, na což se těším.

Jaké zkušenosti z vaší předchozí kariéry nejvíce využijete při natáčení?

​Logicky nejvíce čerpám z rozhlasové práce, ale pomáhá i všechno ostatní – zkušenosti z České televize, Ministerstva kultury, umělecky činní přátelé a známí. Díky tomu pozoruju, jak se umělecké prostředí v průběhu let proměňuje a jak se mění jeho vnitřní dynamika a samotní aktéři, ať už umělci nebo publikum. ​

Co vám osobně práce na ArtZóně přináší?

Už díky přípravě na vysílání ArtZóny se moje frekvence kulturních zážitků zvýšila, chodím teď víc do divadla, na koncerty, výstavy. A čtu, konečně víc čtu. Těším se také na klasickou hudbu a operu, ty jsem do teď zanedbával. ​

Čím byste na pořad nalákal diváky?

​Na upřímnost ve výpovědích a to jak hostů, tak našich kritiků.​ O to se budeme snažit nejvíc.​