ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17587 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Queens of the Stone Age: Je těžké odmítnout lidi, kteří nás chtějí

0 Šárka Hellerová 6.6.2014

Americká rocková skupina Queens of The Stone Age vystoupí 11. srpna v prostoru Forum Karlín v Praze. Loni byla jednou z hlavních hvězd festivalu Rock for People v Hradci Králové, bezprostředně poté, co vydala své dosud aktuální album …Like Clockwork.

Na otázky opověděl baskytarista Michael Shuman, který je členem formace od roku 2007.

Sám píšete písničky. Chtěl byste se jako autor v Queens of the Stone Age prosadit?

Like Clockwork je mé první album s kapelou, takže jsem měl poprvé možnost přispět. Řeknu vám, jak nahráváme. Tvoříme všichni dohromady. Každou hodinu jsme byli všichni ve studiu, přestože to někdy bylo dlouhé. Dali jsme si na desce hodně záležet. Co se týká míry osobního přispění, liší se to píseň od písně. Některé přinese Josh Homme kompletně hotové a není na nich co měnit nebo vymýšlet. U jiných písní je potřeba, abychom je společně dotvořili a přišli na to, jak mají přesně znít. Při nahrávání má každý prostor, aby do skladeb vložil svůj vlastní rukopis. Společně pak pracujeme na mixech. Každý tak odvede svůj díl práce.

Album jste vydali před rokem. Co charakterizuje současné období Queens of the Stone Age?

Nahrávání bylo náročné. Když jsme album dokončili a vyrazili na turné, byla to velká úleva. Vyjít ze studia, v němž jsme trávili celé dny, a hrát zase živě pro lidi bylo osvěžující. Ale teď už jsme na turné přes rok, takže se zase naopak dostáváme do fáze, kdy začíná být náročnější koncertování. Takový už je začarovaný kruh hudby. Nahrát album, jet na turné, zase nahrát album a pořád pokračovat dál. To je životní cyklus hudebníka.

Jak se tedy vyrovnáváte s tím, když je už turné moc dlouhé?

Je těžké odmítnout lidi, kteří nás chtějí vidět. A zdá se, že nás naštěstí chtějí vidět na mnoha místech na světě. Ať už je to Austrálie, Itálie nebo Jižní Dakota, chceme tam rozhodně hrát, pro každého, koho to zajímá. A zahrát na všech těch místech zabere hodně času. Rok i víc. Nějak se s tím popasujeme.

Do České republiky přijedete v srpnu. Jak se váš letošní koncert bude lišit od loňského vystoupení na Rock for People?

Když jsme hráli na Rock for People, byla naše poslední deska úplně čerstvá. Po roce to bude mít úplně jinou atmosféru. Určitě zahrajeme jiné písničky než loni. Bude to úplně jiná show, ale na pódiu a částečně doufám i v publiku budou stejní lidé, na to se můžete spolehnout.