ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15776 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mortal Cabinet: Spojuje nás nenávist k tuposti stáda

0 jsk 26.11.2015

Mortal Cabinet je nová kapela, ve které se sešli Samir Hauser, jinak člen elektronické kapely Vanessa, František Štorm, jenž už řadu let vede blackmetalové Masters Hammer, a kontroverzní rapper Řezník. Vydali album Neurotica, které pokřtí v sobotu 28. listopadu v pražském Rock Café. Na otázky odpověděl Samir Hauser.

Proč vznikli Mortal Cabinet?

Mortal Cabinet je spojení tří vyvrhelů české scény, lidí, kteří zvysoka kašlou na to, co je podle stáda a samozvaných odborníků na kulturu takzvaně přes čáru. Chtěli jsme spojit tři okrajové hudební žánry a zjistit, co se stane – a tak vzniklo monstrum, které jsme pojmenovali Mortal Cabinet. A proč vznikli Mortal Cabinet? Proto, aby kazil všem přizdisráčům klidné spaní. Všem těm hajzlům, co si myslí, že právě oni mají ten nejlepší návod na to, jak se má správně žít.

V kapele se sešly rozdílné osobnosti. Co vás spojuje a jaké jsou role členů?

Spojuje nás chuť všechno to tady zapálit, vyhodit do vzduchu, nenechat kámen na kameni a začít znovu. Nebo vůbec. Spojuje nás nenávist k tuposti stáda a vychcanosti těch, kteří ho pasou. Opovrhujeme všemi a vším, i sami sebou. Naše role jsou jasné, chceme rozvracet, ničit, děsit a přivádět lidská zvířata v úžas. Nejdřív je konejšit a pak jim zakroutit krkem.

Je Mortal Cabinet projekt na jednu desku, anebo bude působit dál?

Uvidíme, jestli budeme mít chuť a jestli si to lidé vůbec zaslouží. Máme také plány se svými domovskými projekty, které nechceme opomíjet. Co ale víme je, že každé vystoupení bude neopakovatelné. To, které se bude odehrávat 28.listopadu v pražském Rock Café, už nikdy nikde neuvidíte.

Jaký je koncept vašeho debutového alba?

Koncept je jen jeden – probudit ty, kteří se ještě probudit dají. Každá nová duše se cení. Na albu Necrotica najdete dvanáct skladeb a každá z nich je příběh. Příběhy jsou to, co nás zajímá.