ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koblížci: Změnili jsme vztah k naší hudbě

0 jsk 15.9.2014

Nové album šumperské skupiny Koblížci se jmenuje 3+. Vyšlo v pátek a kapela se na něm odklonila od přímočarého punk rocku, který ji charakterizoval na předešlých jejích třech albových počinech.

Co vás vedlo ke změně zvuku?

Robert (bicí): Nové album jsme nahráli tři roky po předešlém Sami sebou. Za tu dobu jsme se vyhráli, změnili jsme vztah k naší hudbě, přišli jsme na řadu nových fíglů. Když jsme začali skládat písničky pro desku, zjistili jsme, že už neumíme psát tak jednoduše a přímočaře, jako v minulosti. Týká se to hudby i textů.

Josie (zpěv, kytara): Nová deska ale není komplikovaná, písničky jsou pořád na tři čtyři akordy. Jenom to už není tolik ponořené v punku a je to lépe zaranžované.

Jaká jsou nejlepší místa nového alba?

Josie (zpěv, kytara): Pro mě osobně pocitově třeba písnička Rádio, která má zajímavou aranž. Je v ní decentně použitá elektronika, což jsme udělali i v jiných skladbách. Nechtěli jsme to ale přehnat, takže jsme s tím šetřili. Pomáhal nám s tím Ollie Torr, kluk, který studuje v Anglii nějakou hudební školu. Dobrá písnička je také V rámci možností. Je to takový future styl, myslím si, že ho u nás nikdo moc nehraje. Máme ale rádi všechny nové pecky, myslíme si, že se tahle deska povedla.

Budete elektroniku používat i při koncertech?

Robert: Budeme, ale velice decentně. Nechceme dopadnout jako jiné kapely, které mají předtočenou polovinu koncertních zvuků. Zůstaneme dál přirozeně živou kapelou, elektroniky bude minimum.

Jak moc vám pomohl zkušený kytarista Bohouš Zatloukal, který s vámi v posledních letech spolupracuje?

Josie: Pomohl nám hlavně při finální práci ve studiu. Nahráli jsme demo, poslali jsme ho jemu, on k tomu řekl své a potom se k němu vrátil ve studiu. Ve skladbě Ranní schýza potápěčova hraje sólo na kytaru. Důležitý pro nás ve studiu byl také americký spoluproducent Derek Sexenmeyer. Dal do toho hodně svých zkušeností.

Zdroj foto: Warner Music