ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Johny Machette: S fanynkami si nic nezačínám

2 jsk 25.11.2013

Hvězdou internetu byl v sobotu večer na vyhlášení výsledků letošního ročníku ankety popularity Český slavík vyhlášen dvacetiletý rapper Johny Machette (vlastním jménem Jonáš Čumrik). Rodák z Hradce Králové momentálně připravuje debutové album.

Cena, kterou jste obdržel při předávání slavíků, je vizuálně docela zajímavá. Jde vlastně o jakousi těžkou kouli, ze které vystupuje řada útvarů podobná lidským uším. Jak na vás působí?

Podle mě ta cena symbolizuje zeměkouli a to, jak lidé na ní interpretovi naslouchají. Jediné, co mě trochu zaráží, je vysoká váha té ceny. Když to shrnu, cena se mi líbí, jen bych trochu ubral na váze.

Zaskočilo vás prvenství v hlasování fanoušků v kategorii Hvězda internetu?

Dost mě překvapilo. Působím totiž dosud v podstatě jenom na internetu, komunikuju vlastně pouze skrz Facebook, Twitter a na koncertech. Nečekal jsem, že v tom obrovském množství jiných umělců, kteří se o stejnou cenu ucházejí, bych zrovna já měl takovou podporu fanoušků, abych nakonec vyhrál.

Jaké jsou reakce vašich příznivců na koncertech?

Strašně mě těší zpětná vazba během vystoupení i reakce po koncertech. Často za mnou chodí a chtějí si povídat, nosí mi třeba plyšáky a jsou velmi vstřícní. Moc si toho vážím. Podepsat se nebo se s někým vyfotit je pro mě maličkost. Tím spíš, když vidím, že to fanoušky těší.

V příštím roce chystáte vydání svého prvního alba. O čem bude?

Bude především o mně. V textech se budou objevovat hlavně témata, která jsem měl možnost prožít nebo je prožívám, a hudebně budu vycházet ze žánru, v němž už se pohybuju. Celkově to bude velmi osobní album.

Je váš zatím nedlouhý život tematicky dostatečně zajímavý na to, abyste pozornost fanoušků nadále udržel?

Vzhledem k tomu, kolik je mi let, si myslím, že mám co nabídnout. Připouštím, že existují témata, kterých se chci vyvarovat hlavně kvůli tomu, že jsem na ně mladý. Současně ale existuje řada témat, o nichž už můžu mluvit a které bych chtěl, i vzhledem ke svému věku, zdůraznit.

O jaká témata jde?

Na desce bude pár písniček o špatné lásce, která asi potkala každého. Bude tam třeba písnička o slečně, jež milovala především peníze a šla si ve vztahu za nimi, aniž by brala ohled na lidi a věci kolem. Na desce bude i docela vtipná narážka na to, co budu dělat, až budu seniorem, a jak se budu v té době ke svému životu stavět.

Budete v textech o vztazích čerpat i ze svých zkušeností s fanynkami?

Nebudu, protože mám zásadu, že si s nimi nic nezačínám. Je pravda, že většina mých fanoušků jsou holky a spousta je jich dost šílená. V mých textech se ale to téma neobjeví.

Johny Machette – Stačí mi to nejlepší?

Johny Machette – Se zblázním: