ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18221 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

DAKAR 2009: Pondělní závod je soubojem českých týmů

0 Redakce 6.1.2009

Bivak na břehu Atlantického oceánu v Puerto Madryn byl zahalen v oblacích písku a prachu.

Argentinský vítr se postaral, aby se písek dostal opravdu všude. „Po závodě jsme měli v korbě malé duny,“ vtipkoval druhý pilot závodního Liazu 4×4  Dakar MS-rallytruck týmu Zdenek Kubeša. Když do tábora hodinu po půlnoci dorazila posádka novinářského Nissanu Patrol, mechanici už měli za sebou několik hodin strávených údržbou auta. „Seřizovali jsme brzdy, mazali jsme, všechno kontrolovali a pokračovali v úpravě držení kabiny,“ řekl Marek Spáčil. Jelikož se vstávalo po sedmé hodině, nikdo si spánku příliš neužil.

Do třetího závodu Liazka MS-rallytruck týmu vyrazila ze 40. místa v pondělí, 5. ledna, kolem desáté hodiny. Pořadí určily výsledky z předchozího dne.        
Ve druhé etapě Marek Spáčil se svou posádkou do cíle speciálu dorazil v těsném závěsu za týmem Martina Macíka. Rozdíl mezi dojezdy obou posádek byl jen třicet vteřin. Macík tak dojel šestý a Spáčil sedmý. Oba se proto v pondělí vydali do třetí části Rallye Dakar 2009 s větší dávkou odhodlání. „Hlavně chceme dojet do cíle v pořádku, nemá smysl se někde rozbít,“ řekl před závodem Marek.  Šestisetkilometrový speciál bude hlavně o řidičských dovednostech a jeho délka prověří také technický stav Liazu.  Vyjíždělo se z široké pisty poblíž Puerto Madryn do Jacobacci. Trasa je bohatá na zúžené cesty, rychlé a úzké zatáčky, lze očekávat díry a v plánu je i solisko.

(azura)