ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6344 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

DAKAR 2009: Čtvrtá etapa

0 Redakce 7.1.2009

Náročnou etapu z Jacobacci do Puerto Madryn zelená Liazka 4×4 Dakar MS -rallytruck týmu zvládla opět výborně. Její posádka cílem profrčela jako osmá. „Dneska to byl mazec, máme naklepané zadky a dostali jsme tři prudké rány,“ řekl druhý pilot ostrého závoďáku Zdenek Kubeša. Více než čtyřset kilometrová etapa vedla hlubokými písky, řečištěm řeky a skalisky nebo přes balvany. Každý metr na cestě musel Marek sledovat, Zdenek mu stíhal hlásit jen pravá nebo levá a Jarda sotva stíhal předávat navigační pokyny. „Byla tam spousta vymletých děr vodou. Dojížděli jsme spoustu motorkářů a čtyřkolkářů, To bylo nepříjemný, hlavně v úzkých úsecích, které byly sotva tak široké, abychom se tam vlezli my, natož s nimi. Navíc nejsou na cestě tolik stabilní a když vjedou na kraj, vypadá to, že se každou chvíli převrátí,“ popisoval nepříjemnosti pilot Zdenek. Během speciálu ze závoďáku MS – rallytruck týmu vypadla rezerva a měch na zvedání nápravy. „Nevím, jestli to vyskočilo nebo praskly kurty, to byly kolikrát takové rány do toho auta. Zjistili jsme to až v cíli,“ řekl Zdenek. Osmou pozicí v etapě si Marek Spáčil se svou posádkou pojistil sedmé místo v celkovém pořadí.  

Zajímavý terén organizátoři připravili i pro asistenční doprovod. Ten rovněž absolvoval několik stovek kilometrů po prašných pistách a těžkým pískem. V cíli si osádka novinářského Nissanu Patrol dala fotografickou přestávku před cílem speciálu.  Press tým zde opět vzbudil rozruch a to především  ve chvíli, kdy jedna z přihlížejících slečen začala žadonit o týmové tričko. Kluci ji tak dlouho provokovali, až se za hlasitého povzbuzování dalších lidí, vysvlékla jen do podprsenky. Za odměnu pak dostala tričko, které měl jeden z fotografů už několik dnů odložené jako špinavé v pytlíku s ponožkami.

Další rozruch způsobil drzý mladík, který si tolik přál talisman, že zezadu sebral z hlavy Standy Berkovce kšiltovku. „Já bych mu ji dal, ale to bych dal jednomu a pak by se tam seběhli další. Navíc byl fakt drzej, sebral mi čepici, sundal svoji a hodil ji na zem, jako asi na výměnu. Tak jsem tam ztropil trošku divadýlko a pak už byl klid,“  popsal nepříjemnost Standa.

V bivaku v areálu fotbalového hřiště v Puerto Madryn se MS-rallytruck tým sešel kolem 17 hodiny. Po sprše, která spláchla ze všech písek připomínající náročný přesun, se mechanici opět začali věnovat opravám a údržbám závoďáku. Jeho posádka se začala připravovat na další náročný speciál, který má přijít na řadu ve středu. Vede z Neuquenu do San Rafaël. Na 505 kilometrovém opět velmi členitém úseku se vystřídají písky, skály, písek, štěrkové pisty, rychlé úseky a ostré zatáčky.

(zura)