ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6042 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Žít, smát a občas si pobrečet. O tom je nová skladba Lenny

0 jsk 7.6.2022

Skladatelka, klavíristka a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. To vše je Lenny, která loni na podzim ohromila české fanoušky mezinárodní spoluprací na písni Lithium s americkým producentem Mikem Shinodou. Nyní se osmadvacetiletá interpretka vrací k domácím spolupracím a s producenty Marcelem Procházkou a Ondřejem Fiedlerem za zády představuje píseň live. laugh. cry.

„Je to taková hymna pro všechny lidi, kteří chtějí každý den prožívat tak, jako by byl jejich poslední,“ říká Lenny o novém singlu, který je už nyní k dispozici na streamingových službách. Videoklip je z režisérské dílny Ondřeje Kudyna a Ondřeje Brejšky.

„Heslem je žít, smát se a nestydět se za to, že si občas taky pobrečíme,“ dodává Lenny k textu, který psala ze svého pohledu a na základě autentických zkušeností. „Jako muzikant, který často naráží na překážky, ať už se jedná o kreativní blok, nepříjemné kritiky, nebo fyzickou a psychickou vyčerpanost, mám pořád velkou touhu uspět, ale přesto zůstat stále svá.“

V duchu Carpe diem se nese i videoklip z dílny režiséra Ondřeje Kudyna, jenž je zpěvaččiným dvorním videomakerem, a Ondřeje Brejšky, který zastal roli scénáristy, producenta a asistenta režie. „Vymysleli jsme spolu příběh dvou kamarádek, protože přítele v dobrém i ve zlém máme snad úplně každý a je jedno z jakého kouta světa jsme,“ říká Lenny o snímku, v němž hlavní roli ztvárnila populární česká herečka Sara Sandeva. Po jejím boku se v roli kamarádky objevila cukrářka a hereckými zkušenostmi nepolíbená Míša Randlová.

„Jelikož se ve videoklipu dotýkáme vážného tématu, tak jsme k němu přistupovali s respektem a chtěli jsme dodržet veškerou autenticitu i v sebemenších detailech,“ říká režisérské duo o přípravách.

„Scénář jsme konzultovali s organizátorem Karpaty Festu Majošem Zvonkem, který je sám již několik let na invalidním vozíku. Ten nás posléze propojil s Jiřím Čeloudem, který pracuje pro Centrum Paraple, kde nám například zařídil invalidní vozík, který používají paraplegici v běžném životě. Se Sarou Sandevou, která ztvárnila roli dívky na vozíku, jsme poté studovali různá videa a tutoriály, abychom realisticky zobrazili například i vstávání z postele,“ dodává tandem.

(foto: Benedikt Renč)