ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5256 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zemřel herec Robin Williams

0 jsk 12.8.2014

Robin Williams je mrtvý. Třiašedesátiletý americký herec byl nalezen v pondělí ve svém domě v Tiburonu v Kalifornii. Příčinou smrti byla sebevražda udušením, tvrdí vyšetřovatelé. Podle oficiálních zdrojů bojoval herec s těžkými depresemi a také se závislostí na alkoholu a drogách.

Jeho manželka Susan Schneiderová vydala pro The New York Times prohlášení: „Dnes ráno jsem ztratila manžela a svého nejlepšího přítele, zatímco svět ztratil jednoho ze svých nejoblíbenějších umělců a dobrého člověka. Jsem úplně zničena.“

„Nikdo se neuměl smát tak, jako Robin Williams. Můj bratr, můj přítel, můj blízký přítel. Budeš mi chybět,“ napsal David Steinberg, Williamsův manažer.

Herec se narodil 21. července 1951 v Chicagu. Sám sebe popisoval jako tiché dítě, stydlivé, přičemž stydlivosti se dlouho nedokázal zbavit.

V roce 1976 absolvoval dramatický obor na vysoké škole a tím začala jeho televizní a filmová kariéra. V roce 1987 byl za roli ve filmu Dobré ráno, Vietnam nominován na Oscara. Nakonec získal za roli v tomto filmu Zlatý glóbus. Oscara získal v roce 1998 za roli psychologa ve filmu Dobrý Will Hunting. Celkově měl na kontě kromě Oscara i dvě ceny Emmy, deset Zlatých globů, pět cen Grammy a dvě ceny SAG.

Robin Williams bojoval dlouho se závislostí na alkoholu a kokainu. Skončil s tím, když se mu narodil nejstarší syn (1983). Po dvaceti letech se však k alkoholu vrátil. Aktuálně pokračoval v odvykacím programu.