ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19569 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Vojtaano se chová na pódiu jako Velký pán

0 jsk 29.8.2023

Neuplynul ani měsíc, kdy písničkář Vojtaano vydal singl Zas pitchuje s kamarády stand-up komiky Ivou Pazderkovou a Arnoštem Frauenbergem. Na podzim chystá novou desku, na níž najdeme i singl Velký pán.

„V písni Velký pán popisuju svoje začátky s koncertním hraním, ale také vzdávám hold kapelám a interpretům, kteří mě inspirovali, od Rolling Stones přes PSH, Indy, Chaozz až po Cypress hill, Rage Against The machine k Beastie Boys,“ vysvětluje Vojta Záveský, alias Vojtaano.

Píseň je neobvyklá i přidáním foukací harmoniky, která jí dodává jiný švih a větší říz. „Mám radost, že se mi povedlo do tracku dostat vynikajícího hráče na harmoniku. Matěj Ptaszek mi nahrál stopy hned do dvou písní na albu, a do obou to strašně sedí,“ tvrdí Vojtaano.

Mix a mastering obstaral Ondřej Žatkuliak. Vizuální stránku podpořil klip, který zachytil kameraman David Pacholík, složený a sestříhaný z jednoduché linky. „Už dlouho jsem chtěl natočit nějakou koncertní footage. A použít záběry z letošních Mighty Sounds byla od začátku jasná volba. Na festivalu hraju už několikátým rokem, a pokaždé je to skvělý zážitek. Tentokrát jsem měl vystoupení hned na dvou pódiích v jeden den, a lidi byli skvělí odpoledne i večer. Moc děkuju pořadatelům za příležitost si tam každý rok zahrát, a fanouškům díky za neuvěřitelnou atmosféru a podporu. Video může být i takové shrnutí mé hudební kariéry a náhled na to, jak to dělám naživo,“ uzavírá Vojtaano.

Tagy: ,