ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18413 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Pokáč zpívá o záchraně planety

0 jsk 25.4.2022

Společnost McDonald’s pokračuje v kampani Naše protože, v níž nabádá své zákazníky a širokou veřejnost k ochraně přírody a šetrnému přístupu k planetě Zemi. V rámci kampaně nyní spojila síly s písničkářem Pokáčem, který pro ni složil píseň s názvem Žeru naši planetu. Veřejnosti ji představil na svých sociálních sítích ku příležitosti mezinárodního Dne Země. Píseň se zároveň stává hymnou iniciativy Trash Patrols, uklízecích čet složených ze zaměstnanců restaurační sítě McDonald‘s.

Písní Pokáč nabádá k udržitelnému přístupu k planetě Zemi. „Pro mě je to téma důležité. Země je nejlepší planeta, také zatím jediná obyvatelná, tak na to pojďme myslet a chovat se k ní podle toho. Ono to není zase tak složité. Já se třeba považuji za extrémního lenocha, ale aspoň ty odpadky poctivě třídím, dokonce občas chodím i pěšky. Prostě žeru naši planetu,“ říká Pokáč.

Je autorem textu i hudby, o produkci a hudební aranžmá se postaral Jiří Burian. „Hledali jsme způsob, jak v naší kampani pokračovat dál zábavnou a hravou formou, oslovit širokou veřejnost kreativním a milým způsobem. Pokáč byla výborná volba, z textu, hudby i videoklipu jsme nadšení, jsme moc rádi, že se nám spolupráce s Pokáčem vydařila, a že výzvu k ochraně naší krajiny šíříme společně dál,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka komunikace a PR McDonald’s ČR a SK.

(foto: Jitka Pavlová)