ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15764 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Mirai nabízejí koncertní klip k písni Achillova pata

0 jsk 21.1.2020

Podzimní vyprodané turné kapely Mirai si nenechalo ujít více než deset tisíc lidí a jarní turné, jež startuje v březnu, už se blíží k vyprodání. S druhou velmi pestrou deskou Arigató kapela v čele s Miraiem Navrátilem objela Česko i Slovensko. Nyní vydává klip k Achillově patě, ve kterém jsou k vidění živé záběry z prosincového koncertu ve Foru Karlín i srdcová místa kapely.

Režie i námětu klipu se ujal Ondřej Kudyn, který s kapelou pracoval již na několika videoklipech. „Natáčení jsem si tak trošku vymohl sám, protože Achillovka je má oblíbená skladba z alba a chtěl jsem ji ztvárnit vizuálně. Námět jako takový vlastně ani nebyl, šlo o znázornění emocí, které ze singlu cítím,“ komentuje režisér.

Videoklip je inspirován sny, myšlenkami i reálnými příběhy ze života frontmana Mirai. Natáčel se v domovských městech kapely, například v jejich „hometownu“, v areálu FM city festu, kde každoročně koncertují. Artový klip je obohacen o živé záběry pořízené na závěrečném koncertě podzimního turné ve Foru Karlín, a také o záběry točené na starou VHS kameru, které svým vizuálem ohromně baví.

O singlu Mirai Navrátil říká: „Achillovka je píseň, která se žánrově trochu vymyká tomu, co jsme dosud vydali. Je to ostřejší kytarovka, jež skvěle funguje naživo a je asi nejtvrdší písní z desky Arigató. Videoklip k ní je proto artovější a trochu explicitní.“

Mirai se nyní připravují na jarní turné, které je na většině míst již vyprodané. Vidět koncert Mirai a jejich show naživo je zážitek. Navíc se jedná o poslední samostatné koncerty v roce 2020, vyjma letních festivalů, na které se fanoušci můžou těšit.  „Není nad klubovou atmosféru, takže se tour nemůžeme dočkat,“ dodává natěšeně Mirai.

Mirai Tour 2020:
6. 3.  Valašské Meziříčí
7. 3.  České Budějovice
13. 3.  Pardubice
14. 3.  Jablonec nad Nisou
18. 3.  Olomouc
21. 3.  Krnov
22. 3. Krnov
27. 3.  Plzeň
28. 3.  Karlovy Vary
3. 4. Zlín

Čtěte také: Skupina Mandrage odehraje únorové turné a dá si pauzu