ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13658 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V létě vyjde album s nahrávkami Kurta Cobaina

0 jsk 4.5.2015

Brett Morgen, režisér dokumentární filmu nazvaného Kurt Cobain: Montage of Heck, řekl, že vydá album se sólovými a dosud nezveřejněnými nahrávkami Kurta Cobaina. Důvodem je fakt, že během realizace dokumentu, nasbíral na 200 hodin nahrávek zpěváka a kytaristy. Připomeňme, že Cobain, frontman skupiny Nirvana, zemřel v dubnu 1994 poté, kdy v přístavku svého domu spáchal sebevraždu.

Album se sólovými skladbami vyjde podle Morgena již letos v létě. Práce na jeho realizaci už začaly. „Když budete ty písničky poslouchat, budete mít pocit, jako byste byli blízko Kurta. Myslím si, že jeho fanoušky některé skladby zaskočí,“ uvedl režisér.

Řekl také, že nápad vydat Cobainovy skladby přišel už v době, kdy natáčel zmíněný dokument. Shromáždil přitom řadu záznamů, zejména na magnetofonových kazetách, jejichž délka je přibližně dvě stě hodin. Do té doby nahrávky zřejmě nikdo, kromě Cobainových nejbližších, neslyšel. Na desce bude nejspíš i duet, jenž Cobain natočil se svou ženou Courtney Love, a také coververze písniček skupiny Beatles, kterou lídr Nirvany miloval.

Dokument Kurt Cobain: Montage of Heck měl premiéru v lednu na americkém filmovém festivalu Sundance. V dalším měsíci byl promítnut na festivalu v Berlíně. Přibližuje muzikantů život prostřednictvím domácích videí, deníků, fotografií či dosud nevydaných skladeb. Televize HBO, která stojí za výrobou filmu, k němu plánuje vydat i knihu. Publikace bude mít stejný název jako film a bude obsahovat exkluzivní rozhovory, které se nacházejí i v dokumentu, ale také různé fotografie či obrázky z osobního archivu Kurta Cobaina.

Montage Of Heck je vůbec první dokument o Cobainovi, který vznikl ve spolupráci s jeho rodinou, přičemž jeho dcera Frances Bean byla výkonnou producentkou snímku.

Tagy: