ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15872 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Cenách Anděl vystoupí Richard Müller, Lenny a další

0 jsk 14.3.2023

Dvaatřicátý ročník cen České hudební akademie Anděl 2022 se uskuteční v sobotu 15. dubna v prostorách pražského Výstaviště. Předávání, kterým provede herec Kryštof Bartoš, doprovodí řada speciálních hudebních čísel. Živě vystoupí Richard Müller, 7krát3, Lenny, Vypsaná Fixa, Prago Union, 58G a další.

Přímý přenos odvysílá od 21:20 ČT1 a YouTube kanál Cen Anděl.

Stejně jako v uplynulých letech bude i tentokrát udílení Cen Anděl 2022 oživeno speciálně pojatými hudebními čísly, kterých se zhostí umělci z řad nominovaných. Své zástupce bude mít tentokrát v programu většina hlavních kategorií.

„Každým rokem oslavujeme na Cenách Anděl českou hudbu v celé její šíři a oceňujeme ty, jejichž nahrávky v daném roce vyhodnotila Česká hudební akademie jako ty nejzdařilejší. Zároveň je naším cílem představit tuto tvorbu veřejnosti atraktivní formou a věnovat co nejvíce prostoru těm, kterým tento večer patří, samotným hudebníkům,“ uvádí producentka Cen Anděl Lucie Hájková.

S ohledem na počty nominací jsou favority letošních Cen Anděl 2022 po Miro Žbirkovi, který je in memoriam nominovaný ve čtyřech kategoriích, zpěvák 7krát3 a kapela Vypsaná Fixa se třemi nominacemi nebo Pam Rabbit, která se díky svému debutu může stát letošním Objevem i Sólovou interpretkou.

Všichni tito hudebníci se objeví na andělském podiu minimálně coby vystupující a živě představí svou tvorbu hostům na pražském Výstavišti i divákům u obrazovek. Line-up doplní také Richard Müller, zpěvačky Lenny a Rozálie, 58G nebo Prago Union.