ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Milan Lasica, Nora Ibsenová či Emma Drobná v písni Johna Lennona

0 jsk 24.2.2020

Slovenští interpreti Milan Lasica (na snímku), Nora Ibsenová, Emma Drobná, Erik Šulc a Robert Pospiš se spojili v písni Predstavujem si krajinu, ke které zveřejnili společný videoklip. Novinkou se rozhodli uctít novináře Jana Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, které před dvěma lety zavraždili.

Píseň je důstojnou vzpomínkou na život, lásku a odhodlání dvou mladých lidí, kteří své životy zasvětili dobru a spravedlnosti. Je věnována lidem, kteří změnili Slovensko a nikdy se o tom nedozvěděli.

Text emotivní skladby, která vznikla na melodii písně Imagine Johna Lennona, napsal v roce 1989 Ivan Štrpka. V létě 1989 na festivalu Valašský Špalíček ve Valašském Meziříčí zazpíval Dežo Ursiny i skladbu Imagine. Když končila, začal ji zpívat ještě jednou, ale už se slovenským textem Štrpky. Ursiny tehdy píseň věnoval Janu Palachovi.

Po třiceti letech se skladbu rozhodl oživit producent Marek Kučera. Kromě Štrpky oslovil i hudebníky Roberta Pospíšil a Martina Sillaye, kteří se postarali o produkci skladby, vymysleli její nové aranžmá a nahráli ji.

(zdroj foto: predstavujemsikrajinu.sk)