ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8643 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Metallica v Rock´n´rollové síni slávy

0 Redakce 19.1.2009

Metallica, Run-D.M.C., Jeff Beck, Little Anthony a The Imperials a Bobby Womack budou uvedeni do Rock´n´rollové síně slávy. Dojde k tomu na oficiálním každoročním ceremoniálu, který se letos uskuteční 4. dubna v Public Hall v Clevelandu.

Run-D.M.C. jsou druhou rapovou formací poctěnou místem v Rock´n´rollové síni slávy po Grandmaster Flash & The Furious Five. Žijící členové Run-D.M.C. Joseph „Run" Simmons a Darryl „DMC" McDaniels se zúčastní osobně slavnostního večera. Skupina tak vystoupí poprvé živě od vraždy Jama Mastera Jaye v roce 2002.

Jeffovi Beckovi se zas této pocty dostává už podruhé – v roce 1992 totiž do Síně vstoupil jakožto člen Yardbirds. Jeho letošní uvedení do síně je uznáním za jeho mimořádnou sólovou kariéru.

Rockabilly legenda Wanda Jackson se do Síně dostane přes kategorii Raný vlil na vývoj hudby.

Co se Metalliky týká, ta se sama v roce 2006 ujala oficiálního uvedení Black Sabbath. Kdo je povede přes práh síně, se zatím neví. S jistotou by ale na ceremoniálu měli být přítomní všichni žijící členové, kteří kdy natočili album s kapelou, což vylučuje ze hry Davea Mustainea. S jistotou by ale měl být přítomný baskytarista Jason Newsted, jakožto i jeho nástupce Robert Trujillo.