ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31180 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenny dělala s Mikem Shinodou. Vzniklo Lithium

0 jsk 7.12.2021

Producent, rapper a multiinstrumentalista Mike Shinoda, známý především z  působení v americké rockové kapele Linkin Park, spojil síly s českou zpěvačkou Lenny, aby vznikl singl s netradičním beatem Lithium. „Myslím, že budu mluvit za celou kapelu, když řeknu, že setkání s Mikem bylo jedno z nejpříjemnějších shledání s významnou zahraniční hudební hvězdou,“ říká Lenny. Skladba, která vznikla původně už v roce 2017, se konečně dočkala svého uvedení, a to i s videoklipem z Kanárských ostrovů.

„Základy produkce vytvořil Ondra Fiedler a pak písnička dlouho čekala v šuplíku na svůj čas zazářit. Ten přišel až téměř o tři roky později, když si ji vybral Mike Shinoda z mnoha dalších demonahrávek, které ode mě dostal,“ přibližuje vývoj písně Lenny.

Produkce singlu sice probíhala na dálku, Lenny se ale se Shinodou potkala už v březnu 2018, když mu s kapelou předskakovala při jeho pražské zastávce Post Traumatic tour. Už tehdy se začaly formovat počátky této spolupráce.

„Oslovil mě s nápadem, jestli bych mohla hostovat přímo s ním na pódiu v písničce Make It Up As I Go. Po koncertě jsem měla možnost s ním konverzovat a Mike se hodně vyptával na moji tvorbu, protože celé naše vystoupení tehdy zhlédnul z boku pódia,“ vzpomíná s úsměvem osmadvacetiletá zpěvačka. „Dal mi na sebe spojení a domluvili jsme se, že mu zašlu nějaké písničky.“

K baladě později vznikl videoklip z Kanárských ostrovů, ve kterém se dokonale snoubí atmosféra rozbouřeného moře a scénické pouště. O režii se tentokrát postaral Ondřej Kudyn. Grafický cover singlu navrhla sama Lenny.

(foto: Ondřej Kudyn)