ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Herec Philip Seymour Hoffman byl nalezen mrtvý

0 jsk 2.2.2014

Americký herec Philip Seymour Hoffman byl nalezen v neděli odpoledne ve svém domě v Greenwich Village na Manhattanu mrtev. Příčinou smrti bylo podle některých amerických médií předávkování drogami. Podle listu New York Post byl nalezen s injekční jehlou zapíchnutou v ruce. Bylo mu 46 let.

Podle The New York Post Hoffman v roce 2006 přiznal, že bral drogy ve velkém v době, kdy studoval na newyorské herecké škole. V červnu 2013 pak řekl, že byl třiadvacet let „čistý“, a to až do loňska. Laureát Oscara prý začal nejprve užívat prášky a později přešel na heroin.

Byl mimořádně talentovaný herec, jenž byl obsazován záměrně do rolí, které na sebe měly poutat velkou pozornost. Týkalo se to i rolí vedlejších.

Ve filmu debutoval v roce 1991 ve filmu Triple Bogey on a Par Five Hole. Větší role přišla v následujícím snímku, komedii Můj nový revolver. V následujících letech ale hrál především epizodní postavy, například ve filmech Falešná hra (1994) či Twister (1996).

Přelomem v jeho kariéře byla role ve filmu Hříšné noci režiséra Paula Thomase Andersona. Jeho největším úspěchem pak byla hlavní postava v životopisném filmu Capote (2005) režiséra Bennetta Millera, za kterou obdržel Oscara.

Hoffman byl otcem tří dětí, desetiletého Coppera, šestileté Tallulah a čtyřleté Willy. Vychovával je s kostýmní návrhářkou Mimi O’Donnellovou. Naposledy hrál ve filmu Hunger Games: Vražedná pomsta (2013).