ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17640 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Harry Potter tiše stárne a Rowlingová na něj nezapomněla

0 jsk 14.7.2014

Jak známo, vzniklo sedm knižních dílů jejich příběhů. Když pak bylo oznámeno, že sága končí, spousta fanoušků byla, bez ohledu na svůj věk, smutná. Naštěstí ne na dlouhou dobu. Harry Potter a jeho přátelé jsou zpět. Příběh z pera J. K. Rowlingové se vrátil na scénu. Přestože je jeho hrdinům už přes třicet, magie z jejich životů nevymizela. Autorka jejich nový osud přiblížila v povídce, kterou zveřejnila nejenom na svých stránkách, ale pustila ji dále po internetu do světa.

Odpovědi na otázky týkající se dospělosti a pokročilého věku svých hrdinů již řadu let odhaluje na fanouškovské webové stránce pottermore.com. Činí tak především formou krátkých povídek, které odkrývají pozadí potterovské ságy a přibližují osudy mnoha vedlejších postav.

V těchto dnech však konečně přišla řada i na Harryho Pottera. Zveřejněná povídka je imaginárním úryvkem z článku z bulvárních novin. Reportérka Rita Holoubková popisuje účastníky famfrpálového zápasu, na kterém jsou i dva slavné manželské páry. Harry a Ginny Potterovi a Hermiona a Ron Weasleyovi.

Harrymu je čtyřiatřicet let, přibylo mu pár šedivých pramenů v černých vlasech a nepřestal nosit výrazné kulaté brýle. Ronovi Weasleymu zase přibývající věk způsobil úbytek zrzavých vlasů. Oba už ale mají děti. Ronova manželka Hermiona je podle nejnovějších zpráv bulvárního redaktorky ředitelkou oddělení na prosazování práv magie.

Povídka, která má pouze 1 500 slov, sice není plnohodnotným románem, v jaký fanoušci čarodějnického učně dlouhodobě doufají, ale i tak vyvolala mediální rozruch. Další osud Harryho Pottera a jeho nejbližších kamarádů totiž zůstal na konci sedmého dílu takříkajíc viset ve vzduchu.

Rowlingová si díky krátkým povídkám zajišťuje slušný příjem a udržuje Pottera a další hrdiny při životě. V roce 2016 vejde do kin i takzvaný spin-off, tedy příběh z daného prostředí, který nesouvisí s hlavní dějovou linií. Bude se jmenovat Fantastic Beasts a má být úvodem do další magické trilogie. Stejně jako potterovská sága bude odvozen od Rowlingové knihy, která vyšla v roce 2001 a v originále má pouhých 54 stran.

Svět čarodějnických učňů není v současnosti jediným Rowlingové literárním útočištěm. Úspěchy sklízí i pod pseudonymem Robert Galbraith. První detektivka s hlavním hrdinou, soukromým detektivem Cormoran Strikem, se dočkala minulý měsíc pokračování. Pozitivní kritiky získala také s románem Prázdné místo.